1. Modë

Sa të ndjekura janë supermodelet?

20170527230554 20170527230427 14203631 1089657784451685 1604671871 o

Ato janë supermodelet më seksi në botë që mbretërojnë në rrjetet sociale.
Nga Irina Shayk deri te Gigi Hadid. Dhjetë bukuri që me fotografitë e tyre sensuale kanë arritur të numërojnë miliona like dhe followers në Twitter, Instagram dhe Facebook.


Emily Ratajkowski

Who is who: 24 vjec, modele amerikane dhe aktore
Twitter: 720.000 ndjekës (https://twitter.com/emrata)
Instagram: 5,9 milionë ndjekës (https://www.instagram.com/emrata/)
Facebook: 4,8 milionë Likes (https://www.facebook.com/Officialemilyratajkowski)
Irina Shayk

Who is who: 30 vjec, modele ruse dhe aktore. Ish e dashura e asit portugez Ronaldo dhe tani e dashura e yllit hollywoodian Bradley Cooper.

Twitter: 698.000 ndjekës (https://twitter.com/theirishayk)
Instagram: 5,5 milonë ndjekës (https://www.instagram.com/irinashayk/)
Facebook: 7,2 milionë likes (https://www.facebook.com/IrinaShayk)
“Duaje trupin tënd me të gjitha të metat e tij. Kjo është e fshehta për selfie të suksesshme.”
Rosie Huntington-Whiteley

Who is who: 28 vjeç, modele britanike dhe aktore. Partnere e starit të Hollywoodit Jason Steitham dhe muza e shtëpisë së modës Burberry.
Twitter: 663,000 ndjekës (https://twitter.com/RosieHW)
Instagram: 5 milionë ndjekës (https://www.instagram.com/rosiehw/)
Facebook: 852,582 likes (https://www.facebook.com/Rosie.H.W?fref=ts)
“Kur pozoj nudo përpara kamerës, gjithmonë kam ndjesinë se kam situatën nën kontroll.”Bella Hadid

Who is who: 19 vjec, modele amerikane. Motra e vogël e Gigi Hadid
Twitter:298,000 ndjekës (https://twitter.com/bellahadid)
Instagram 3,7 milionë ndjekës (https://www.instagram.com/bellahadid/?hl=en)Anna Ewers

Who is who: 23 vjec, modele gjermane dhe muza e Alexander Wang. Konsiderohet si pasardhësja e Claudia Schiffer dhe Brigitte Bardot. 
Instagram: 166,000 ndjekës (https://www.instagram.com/annaewers/?hl=en)
Facebook: 24.737 likes (https://www.facebook.com/Anna-Ewers-580771021936709/)Lily Aldridge

Who is who: 30 vjec, modele amerikane dhe “ëngjëll” i Victoria’s Secret
Twitter: 720,000 ndjekës (https://twitter.com/lilyaldridge)
Insatgram: 3.8 milionë ndjekës (https://www.instagram.com/lilyaldridge/)
Facebook: 574.017 likes (https://www.facebook.com/lilyaldridge)
“Kur nuk më zë gjumi natën, hallakatem në Instagram.”Joan Smalls

Who is who: 27 vjec, modele puertorikane
Twitter: 227,000 ndjekës
Insatgram: 1.7 milionë ndjekës
Facebook: 442.666 likes
“Ata që më njohin nga afër më thonë se jam më e bukur nga afër.”